راه ملی پوشان شمشیربازی برای کسب سهمیه المپیک باز است - -

 • راه ملی پوشان شمشیربازی برای کسب سهمیه المپیک باز است - -

  راه ملی پوشان شمشیربازی برای کسب سهمیه المپیک باز است

  باقرزاده در خصوص آمادگی شمشیربازان برای حضور در مسابقات قهرمان جهان گفت: ملی پوشان کشورمان هم اکنون در اردو هستند تا با آمادگی کامل به مسابقات قهرمانی جهان شرکت کنند.

  فضل اله باقرزاده، رئیس فدراسیون شمشیربازی در گفتگو با خبرنگار سایر حوزه‌ها گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: مسابقات قهرمانی جهان که این بار به میزبانی روسیه برگزار می شود از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که این مسابقات پلی به سوی المپیک محسوب می شود. 

  وی افزود: شمشیربازان ایرانی در رقابت‌های گذشته توانستند جایگاه خود را ارتقاء دهند، برهمین اساس راه ملی پوشان برای کسب سهمیه المپیک باز است. 

  باقرزاده تاکید کرد: مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان ۲۲ تا ۲۷ تیر در مسکو برگزار می شود و تمام تیم ها با قدرت در این مسابقات حضور می یابند تا سهمیه المپیک را کسب کنند ایران در این دوره از مسابقات با ۶ نماینده به این رقابتها می آید. 

  رئیس فدراسیون شمشیربازی تصریح کرد: ما در مسابقات قهرمانی جهان تنها در بخش مردان نماینده اعزام خواهیم کرد چرا که کسب نتیجه برایمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است در اسلحه سابر ۴ نماینده در  اپه و فلوره نیز ۲ نماینده داریم. 

  وی اظهار کرد: مجتبی عابدینی، علی پاکدامن،‌محمد  رهبری و محمد فتوحی نمایندگان اسلحه سابر و علیرضا ادهمی و طاهر عاشوری به ترتیب نمایندگان فلوره و اپه هم اکنون در اردوی مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان که در سالن شهید شیرودی تهران در حال برگزاری است حضور دارند. 

  باقرزاده بیان داشت: بانوان ملی پوش کشورمان در سطح آسیا موفق شدند به جمع ۳۲ نفر جهان را پیدا کنند که این نشان از پیشرفت این بازیکنان است،طاهر عاشوری و علیرضا ادهمی نیز به ترتیب به رده ۱۶و۱۸ آسیا دست یافتند که امیدواریم در این دور از مسابقات جایگاه خود را ارتقاء دهند. 

  باقرزاده در خصوص مسابقات شمشیربازی سنگاپور گفت: در مسابقات شمشیربازی سنگاپور طاهر عاشوری و علیرضا ادهمی در مجموع عملکرد خوبی نسبت به سایر ورزشکاران داشتند که برهمین اساس سعی کردیم این دو نفر را در ترکیب تیم ملی و اعزام‌ها قرار دهیم. 

  رئیس فدراسیون شمشیربازی خاطرنشان کرد: ملی پوشان سابر همواره عملکرد خوبی داشتند لذا با توجه به عملکرد این بازیکنان انتظار کسب مدال مسابقات قهرمانی جهان را از آنها داریم، امیدواریم این بار مدال خوش رنگ این مسابقات نصیب ملی پوشان کشورمان شود. 

  انتهای پیام/